YÖNETİM KURULU BAŞKANI

1975 yılında Bitlis’te dünyaya gelen Uğur Uysal, orta okul ve lise öğrenimini Kültür Koleji’nde, üniversite eğitimini ise Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Makine halısı imalatı ve ticareti alanında çalışma hayatına giriş yapan Uğur Uysal, 16 yıldır kesintisiz olarak içinde yer aldığı halı sektörünün el halısı ve patchwork halı ticareti, doğal deri halı imalatı ve ticareti, hand tuft halı ve seccade tipi kadife halı ticareti gibi farklı alanlarında da faaliyetlerini sürdürüyor. İHİB bünyesinde 10 yıldır yönetim düzeyinde faaliyet gösteren Uğur Uysal, Birliğin farklı departmanlarında hizmet verdi. Evli ve 2 çocuk babası olan Uğur Uysal, İngilizce, Japonca ve Almanca olmak üzere 3 dil biliyor.

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

1960 yılında Ankara’da dünyaya gelen İbrahim Geyikoğlu, halı sektörüne çocuk yaşta halı tamircisi olarak giriş yaptı. Yaklaşık olarak 35 yıldır halı sektörü içinde olan İbrahim Geyikoğlu, halen yurt içi ve yurt dışında miktarlı halı ve kilim üretimi yapıyor. Sektördeki deneyimlerini Birlik çalışmalarına da aktaran İbrahim Geyikoğlu, Kilim İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. firması ile çalışmalarına devam ediyor. İbrahim Geyikoğlu, evli ve 2 çocuk babası.

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

1957 yılında Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde dünyaya gelen Ahmet Hayri Diler, ilk, orta ve lise öğrenimini Nevşehir’de tamamladı. 1982 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitiren Diler, 1987 yılında Paris 7 Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde master yaptı. 1982 yılında Nevşehir’de Kirkit Halı adıyla bir halı dükkanı açarak çalışma hayatına giriş yapan Ahmet Hayri Diler, 1987 yılında Kirkit Turizm adıyla kendi şirketini kurdu. 1990 yılında Ada-Anadolu Dekoratif Sanatları adıyla Paris’te bir şirket daha açan Ahmet Hayri Diler, ihracat ve ithalat alanında faaliyet göstermeye devam ediyor. Diler, iyi derecede Fransızca ve İngilizce biliyor.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYESİ VE MUHASİP ÜYE

1946 yılında Azerbaycan’ın Hoy şehrinde dünyaya gelen Rıza Alioğlu, ilk, orta ve lise öğrenimini Azerbaycan’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için İstanbul’a geldi. 1968 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ne giriş yapan Rıza Alioğlu, 1973 yılında Yüksek İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. 1979 yılına kadar yurt dışında firma sahibi olarak çalışan Rıza Alioğlu, bu tarihten sonra Türkiye’ye kalıcı olarak yerleşti. 1980 yılından itibaren halı ihracatı ile uğraşan Rıza Alioğlu, Türkiye’de ilk defa kıymetli maden ürünleri ihracatını da başlatan isim oldu.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYESİ

1956 yılında Gaziantep’te dünyaya gelen Nevzat Erkmen, ticaret hayatına Gaziantep’te dünyaca ünlü markaların satışının yapıldığı kendi mağazasını kurarak başladı. 2006 yılında sanayiciliğe ilk adımını atan Nevzat Erkmen, Merkür Halı markasıyla başladığı sanayicilik sürecinde 2012 yılında Gümüşsuyu Halı’yı da firma bünyesine alarak işlerini büyüttü. Evli ve 3 çocuk babası olan Nevzat Erkmen, halen Gümüşsuyu Zemin Malz. Paz. A.Ş ile halı sektöründeki çalışmalarını sürdürüyor.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYESİ

1964 yılında Gümüşhane’de dünyaya gelen Harun Macit, ilk, orta ve lise öğrenimini Erzincan’da tamamladı. 1994 yılında Reform Spor Sist. ve İnş. San. Tic. Ltd. Şti. şirketini kuran Macit, bu alanda kendi markaları ile fason üretimler yaptırdı. 2011 yılının sonunda Tekirdağ’da kendi üretim tesisini kuran Harun Macit, Bursa’da granül tesisleri ve stad koltukları imalatı ile tam bir entegre tesis oluşturarak spor sistemleri alanında tüm üretimlerini kendi bünyesinden sağlayan bir firma kurarak Avrupa’da bir ilki gerçekleştirdi. İstanbul Kültür Eğitim Vakfı ve Cansuyu Yardım Teşkilatı’na üye olan Harun Macit’in yayınlanmış dokuz kitabı bulunuyor.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYESİ

1979 yılında Malatya’da dünyaya gelen Esra Aslan, lise öğrenimini İstanbul Yeni Levent Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2000 yılından itibaren çalış- ma hayatına giriş yaptı. Halı sektöründe faaliyet gösteren firmalarda yöneticilik görevlerini üstlenen Esra Aslan, 2003 yılında çalışmaya başladığı Aga Can Halı Kilim Teks. Tur. Oto. İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. firmasına 2011 yılında ortak oldu. Halen Aga Can Halı’da Finans Departman Sorumlusu ve Firma Ortağı olarak iş hayatına devam eden Esra Aslan, sektörün gelişmesine katkı sunan sivil toplum faaliyetlerinde de aktif olarak yer alıyor.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYESİ

1955 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Mustafa Adnan Işıkyıldız, 1967 yılında Vefa Lisesi’nden mezun oldu. Çalışma hayatına 1982 yılında tekstil sektörü ile giriş yapan Mustafa Adnan Işıkyıldız, sektördeki deneyimlerinin artmasıyla birlikte 1993 yılında halen faaliyetleri devam eden Işık Kadife ve Tekstil Sanayi Tic. Ltd. Şti’nin kurucuları arasında yer aldı. Halen bu firmanın kurucu hakim ortağı ve Genel Müdürü olarak sektördeki çalışmalarını sürdüren Mustafa Adnan Işıkyıldız, sivil toplum çalışmalarına da aktif olarak katılıyor.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYESİ

1976 yılında Malatya’nın Pütürge ilçesinde dünyaya gelen Burhan Karyüz, ilk ve orta öğrenimini Pütürge’de tamamladıktan sonra 1988 yılında Malatya’da babasının yanında çalışma hayatına giriş yaptı. 1992 yılında İstanbul’a geldikten sonra Sultanahmet’te aile bireyleriyle birlikte halıcılık faaliyetlerine devam eden Burhan Karyüz, 2000 yılında şahıs firması açarak yurt dışı fuarlarına katılmaya başladı. 2010 yılında şirket statüsüne geçerek hedeflerini büyüten Burhan Karyüz, halen Etnik Halıcılık San. ve Tic. Ltd. Şti.’de Müdür olarak sektördeki çalışmalarını devam ettiriyor.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYESİ

1958 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Yusuf Cevahir, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1979-1981 yılları arasında Londra Richmond Koleji’nde eğitim aldı. Cevahir, 1983 yılında da Amerika Birleşik Devletleri’nde University of Southwestern Louisiana’da İnşaat ve İşletme bölümlerinden mezun oldu. 1987 yılında Cevahir Holding’in Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten Yusuf Cevahir, 1991 yılından bu yana Ottoman Halı Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’nin Ortağı ve Genel Müdürlük görevini yürütüyor. Yusuf Cevahir, 1992-2008 yılları arasında MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerini de yürüttü.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYESİ

1981 yılında Ankara’da dünyaya gelenNezaket Yıldırım, ilk, orta ve lise öğrenimini tamamladı ktan sonra Anadolu Üniversitesi Maliye Bölümü’nde lisans eğitimine başladı. Halen eğitim hayatı ile iş yaşamını birlikte yürüten Yıldırım, Kilim İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti.’de 6 yıl Müdür Yardımcısı olarak görev üstlendikten sonra Halıköy İç ve Dış Ticaret Tekstil Paz. Ltd. Şti’de Şirket Müdürü olarak çalışmaya başladı. 10 yıldır söz konusu firmanın Müdürlük görevini sürdüren Nezaket Yıldırım, sektörü destekleyen sivil toplum çalışmalarının içinde de aktif olarak yer alıyor.

DENETİM KURULU ASİL ÜYESİ

1962 yılında Malatya’nın Pütürge ilçesinde dünyaya gelen Hasan Altuntaş, ilk öğrenimini tamamladıktan sonra 1973 yılında İstanbul’da çalışma hayatına giriş yaptı. Halı sektöründe bir süre deneyim kazandıktan sonra 1981 yılında Altuntaş Halı Kilim firmasını kuran Hasan Altuntaş, 11 yıl sonra bu firmayı kapatarak diğer iki ortağıyla birlikte Altuntaş Halı Kilim Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’yi kurdu. Aynı şirketin Genel Müdürü olarak çalışma yaşamını sürdüren Hasan Altuntaş, İHİB’de yaklaşık 15 yıldır Denetim Kurulu üyeliği görevini sürdürüyor.

DENETİM KURULU ASİL ÜYESİ

1968 yılında Malatya’da dünyaya gelen Nihat Yıldız, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Yüksek öğrenimini 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlayan Nihat Yıldız, öğrencilik yıllarında da aktif olarak yer aldığı baba mesleği olan halı kilim ticareti ile çalışma hayatına giriş yaptı. 1995 yılında Arapgir Halı Kilim firmasını şirket statüsüne geçirerek Firma Ortağı ve Şirket Müdürü olarak iş hayatına devam eden Nihat Yıldız, sektördeki deneyimlerini meslek örgütlerindeki faaliyetlerinde de kullandı. Evli ve 3 çocuk babası olan Nihat Yıldız, 12 yıldır İHİB’de görev alıyor.

DENETİM KURULU ASİL ÜYESİ

1969 yılında Adıyaman’ın Besni ilçesinde dünyaya gelen Fevzi Işıklı, lise öğrenimini Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimini yarıda bırakarak aile şirketi olan Hatipoğlu Halıcılık San. ve Tic. A.Ş.’de çalışma hayatına giriş yaptı. Halı sektöründeki ilk deneyimini aile şirketinde yaşayan Fevzi Işıklı, makine halısı üretim ve pazarlama alanındaki şirketlerde yöneticilik ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini üstlendi. Evli ve 3 çocuk babası olan Fevzi Işıklı, üç dönemdir İstanbul Ticaret Odası 41’inci Halı, Kilim, Yer Kaplamaları Meslek Komitesi Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

11976 yılında Malatya’da dünyaya gelen Mustafa Subaşı, Cengiz Topel İlköğretim Okulu’ndan mezun olduktan sonra eski halı ve kilim tamiri ile halı sektöründe çalışma hayatına giriş yaptı. Halı tamirinde deneyim kazandıktan sonra Turistik Halı firmalarında çalışmaya devam eden Mustafa Subaşı, 10 yıldan bu yana kendi firması olan Subaşı Halı Kilim Tur. Eşya ve Teks. Tic. Ltd. Şti. ile halı, kilim imalatı ve ihracatı yapıyor.

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Necati Karyüz 1981 yılında Malatya’da dünyaya geldi. 1993 yılında Malatya’da halı, kilim tamiratı ve ticaretine babasının yanında başlayan Necati Karyüz, 2008 yılına kadar ailesiyle birlikte çalıştıktan sonra 2009 yılında Malatya’ya geri dönerek 2009 yılında şahsi firmasını kurdu. 2012 yılına kadar kendi firmasıyla halı sektöründeki faaliyetlerini sürdüren Karyüz, aynı yıl Birinci Halı Kilim ve Teks. San. Dış Tic. Ltd. Şti.’yi kurdu. Halıcılık sektöründe kendisini çekirdekten yetiştiren Karyüz, sektördeki faaliyetlerinin yanı sıra sektöre katkı sunan sivil toplum çalışmalarında da aktif olarak yer alıyor.

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

1978 yılında Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde dünyaya gelen Zeki Salman, ilk ve orta öğrenimini Ağrı’da tamamladıktan sonra ailesine ait otelde part-time çalışmaya başlayarak ticaret hayatına atıldı. 1993 yılında İstanbul’a gelerek ticaret hayatına Laleli’de devam eden Zeki Salman, 2003 yılında Banyolin Halı Sanayi firmasına ortak olarak sanayiciliğe başladı. Salman ve kardeşleri 2012 yılında Banyolin Halı firmasının şirket hisselerinin tamamını satın aldı. 2014 yılında üretim tesislerini Çerkezköy’e taşıyan Zeki Salman, makine parkuruna farklı makineler ekleyerek yenilenme sağladı.

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

1973 yılında Malatya’da dünyaya gelen Barış Ceyhan, lise öğrenimini Şehremini Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde lisans eğitimini alırken ticarete atıldı. Çalışma hayatına ilk olarak aile şirketi olan Miraç Kadife İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. firmasında giriş yapan Barış Ceyhan, 19 yıldır kesintisiz olarak sektörde faaliyet gösteriyor. Evli ve 2 çocuk babası olan Barış Ceyhan, sektördeki faaliyetlerinin yanı sıra sektörü destekleyen sivil toplum kuruluşları içinde de aktif olarak yer alıyor.

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

1951 yılında Gaziantep’te dünyaya gelen Mehmet Erol Yetkin, ilk, orta ve lise öğrenimini Gaziantep Koleji’nde tamamladı. 1968 yılında İstanbul’a gelen Mehmet Erol Yetkin, 1968-1974 yılları arasında İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Yıldız Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde yüksek öğrenimini tamamladı. 1980 yılında Gümüşsuyu Halı firmasında halıcılık sektörüne ilk adımını atan Yetkin, 34 yıldır kesintisiz olarak aynı sektörde çalışmalarını sürdürüyor. Yetkin, evli ve 3 çocuk babası.

Denetim Kurulu Yedek Üyesi

1968 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Haşim Güreli, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı.1986 yılında çalışma hayatınaKapalıçarşı’da başlayan Haşim Güreli, 1990 yılından itibaren babası mesleği olan el halıcılığı ile halı sektörüne ilk adımını attı. Bu tarihten itibaren kesintisiz olarak aynı adreste MNG Halıcılık Turizm Sey. San. ve Tic. Ltd. Şti. firması ile halı ve kilim ihracatı yapan Haşim Güreli, halı sektörünü destekleyen sivil toplum çalışmalarında da aktif olarak yer alıyor. Haşim Güreli evli ve 2 çocuk babası.

Denetim Kurulu Yedek Üyesi

1974 İstanbul’da dünyaya gelen Bülent Metin, lise öğrenimini tamamladıktan sonra halı sektöründe çalışma hayatına giriş yaptı. Aileşirketi olan Metin Halı’da görev alan Bülent Metin, üçüncü kuşak olarak aile mesleğini devam ettiriyor. Evlive 1 çocuk babası olan Bülent Metin, iyi derecede İngilizce ve İtalyanca biliyor. Halı sektörünün çalışmalarını destekleyen sivil toplum çalışmalarında da aktif olarak yer alan Bülent Metin, kendi şirketi ile üretim faaliyetlerini Sürdürüyor

Denetim Kurulu Yedek Üyesi

1970 yılında günümüzde halı ve kilimdokumacılığı ve tamiri ile ünlü Aksaray’ın Sultanhanı kasabasında dünyaya gelen Muhammet Solak, eğitim sürecinin ardından iş hayatına halı sektöründe çalışarak başladı. 35 senedir kesintisiz olarak halı sektörüne emek veren Muhammet Solak, Bozdağ Halıcılık Tekstil TurizmOtelcilik ve Tic. Ltd. Şti. ile sektördeki varlığını sürdürüyor. Evli ve 4 çocuk babası olan Muhammet Solak, iyi derecede İngilizce biliyor.

E-BÜLTEN KAYIT

Aylık e-bülten’imiz için kayıt olunuz

ETKİNLİK TAKVİMİ

Etkinlik takviminden faydalanınız

İHİB , İTKİB çatısı altındaki dört birlikten biridir.