YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Uysallar Sirketler Grubu YK Üyesi

1975 yılında dünyaya gelen Uğur Uysal, üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü'nde tamamladı. 1998 yılında halı ihracatına başlayan Uğur Uysal, ilk günden bu yana kesintisiz olarak halı ihracatını sürdürmektedir. Uğur Uysal son 14 yılda İstanbul Halı İhracatçıları Birliği’nin farklı komitelerinde yönetim kurulu üyesi olarak hizmet verdi. Uğur Uysal, evli ve 3 çocuk babası olup İngilizce, Japonca ve Almanca olmak üzere 3 dil bilmektedir.

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

1957 yılında Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde dünyaya gelen Ahmet Hayri Diler, ilk, orta ve lise öğrenimini Nevşehir’de tamamladı. 1982 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitiren Diler, 1987 yılında Paris 7 Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde master yaptı. 1982 yılında Nevşehir’de Kirkit Halı adıyla bir halı dükkanı açarak çalışma hayatına giriş yapan Ahmet Hayri Diler, 1987 yılında Kirkit Turizm adıyla kendi şirketini kurdu. 1990 yılında Ada-Anadolu Dekoratif Sanatları adıyla Paris’te bir şirket daha açan Ahmet Hayri Diler, ihracat ve ithalat alanında faaliyet göstermeye devam ediyor. Diler, iyi derecede Fransızca ve İngilizce biliyor.

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

1960 yılında Ankara’da dünyaya gelen İbrahim Geyikoğlu, halı sektörüne çocuk yaşta halı tamircisi olarak giriş yaptı. Yaklaşık olarak 35 yıldır halı sektörü içinde olan İbrahim Geyikoğlu, halen yurt içi ve yurt dışında miktarlı halı ve kilim üretimi yapıyor. Sektördeki deneyimlerini Birlik çalışmalarına da aktaran İbrahim Geyikoğlu, Kilim İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. firması ile çalışmalarına devam ediyor. İbrahim Geyikoğlu, evli ve 2 çocuk babası.

 YÖNETİM KURULU ASİL ÜYESİ

1977 yılında Van'da doğdum. Hüsrevpaşa İlkokulu'ndan ve Vangölü Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1994 yılında Gazi üniversitesi İ.İ.BF. Maliye Bölümünü kazandım. 1998 yılında üniversiteden mezun oldum. Üniversite'de okurken1997 yılı Ocak ayında ortağım Mehmet Akif İLHAN ile birlikte Apex Halı firmasını kurduk. İşe ilk olarak Siirt Battaniyesi ticareti ile başladık. Daha sonra İthal ve Yerli Makine ve El Dokuma Halılarını ürün gruplarımıza ekledik. 2004 yılına kadar faaliyetlerimize Ankara'da devam ettik. 2004 yılında İstanbul Masko mobilyacılar Sitesinde bir ofis ve showroom açtık. Şu anda Ankara'da Sitelerde, İstanbulda Maskoda ticari faaliyetlerimize devam ediyoruz. Evliyim 1 çocuğum var. İngilizce biliyorum.

 YÖNETİM KURULU ASİL ÜYESİ

1972 yılı İstanbul doğumlu olan Faik Topak, Ortaokul ve Lise eğitini Kadıköy Anadolu Lisesinde, Üniversite eğitimini ise Bilkent Üniversitesi İşletme fakültesinde tamamlamıştır. 1997 yılında Ak-Pa  Tekstil İhracat Pazarlama A.Ş.’de ,ihracat pazarlama yetkilisi olarak başladığı çalışma hayatı,  2003 yılında kurucusu olduğu Pakteks Dış Ticaret Ltd. Şirketi ile halihazırda devam etmektedir. Özellikle suni çim , kontrat halı ve makine halısı ihracatında 50 den fazla ülkeye yaptığı ihracat ile Pakteks sektörünün duayen firmaları arasındadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Faik Topak iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 YÖNETİM KURULU ASİL ÜYESİ

70 yıldır el halısı sektöründe faaliyette bulunan Şark Halı Pazarı'nın Yönetim Kurulu Başkanı olan Hasan Aslan'ın ilk endüstriyel kuruluşu Samur Halıları Sanayi ve Ticaret A.Ş. dir. 1973 yılında kurulan Samur A. Ş. den sonra Hasan Aslan 1982 yılında Orta Doğu Rulman Sanayi ve Ticaret A.Ş. yi ve 1987 yılında da Isparta Mensucat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Burdur Mensucat Sanayi ve Ticaret A.Ş.yi kurmuş olup , bu şirketlerin halen Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

 YÖNETİM KURULU ASİL ÜYESİ

1962 yılında Kayseri’de dünyaya gelen Mustafa Kayhan, ilk ve orta öğrenimini Yozgat Boğazlıyan’da tamamlamış,1987 yılında Hacettepe Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olmuştur. Halıcılık sektörüne 1986 yılında girmiş olup 30 yıldan uzun bir süredir sektörümüzde yer almaktadır. İHİB Yönetim Kurulu üyesi olarak 10 yıla yakın sektöre hizmet vermiştir. Halen el dokuma ve makine dokuma halı imalat ve ihracatıyla uğraşmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Mustafa Kayhan İngilizce, Almanca ve İtalyanca bilmektedir.

 YÖNETİM KURULU ASİL ÜYESİ

1978 yılında Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde dünyaya gelen Zeki Salman, ilk ve orta öğrenimini Ağrı’da tamamladıktan sonra ailesine ait otelde part-time çalışmaya başlayarak ticaret hayatına atıldı. 1993 yılında İstanbul’a gelerek ticaret hayatına Laleli’de devam eden Zeki Salman, 2003 yılında Banyolin Halı Sanayi firmasına ortak olarak sanayiciliğe başladı. Salman ve kardeşleri 2012 yılında Banyolin Halı firmasının şirket hisselerinin tamamını satın aldı. 2014 yılında üretim tesislerini Çerkezköy’e taşıyan Zeki Salman, makine parkuruna farklı makineler ekleyerek yenilenme sağladı.

 YÖNETİM KURULU ASİL ÜYESİ

Erdal Baş 1979 yılında Denizli’nin Çameli ilçesinde doğmuştur. İlk ve orta öğretimini Çameli ilçesinde tamamlamıştır. Denizli Cumhuriyet Lisesinden 1996 yılında mezun olmuştur. Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü 2001 yılında tamamlayarak diplomasını almıştır.

Meslek hayatına 1998 yılında kurucu ortak olarak İltelis Ltd. Şti. başlamıştır. Kara Kuvvetleri Komutanlığı Bilgi Sistemleri bölümünde asteğmen olarak 1 yıl çalıştıktan sonra 2003 yılında başladığı Logo Yazılım firmasında Yazılım Mühendisliği ve Proje Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. 2007 yılında Confetti Halı Sanayi A.Ş. firmasında çalışmaya başlayan Erdal Baş 2014 yılında Genel Müdürlük görevine atanmıştır. Erdal baş evli ve 1 çocuk babasıdır.

 YÖNETİM KURULU ASİL ÜYESİ

1968 Malatya ilinde dünyaya geldim. İlk okulu Malatya’da okuyup 1981 yılında İstanbul’a geldim. O seneden beri ticaretle uğraşmaktayım.1985 yılında ilk dükkanımızı açmış olup,2011 yılında Altın boynuz Halı şirketini kardeşimle birlikte kurduk.

DENETİM KURULU ASİL ÜYESİ

1962 yılında Malatya’nın Pütürge ilçesinde dünyaya gelen Hasan Altuntaş, ilk öğrenimini tamamladıktan sonra 1973 yılında İstanbul’da çalışma hayatına giriş yaptı. Halı sektöründe bir süre deneyim kazandıktan sonra 1981 yılında Altuntaş Halı Kilim firmasını kuran Hasan Altuntaş, 11 yıl sonra bu firmayı kapatarak diğer iki ortağıyla birlikte Altuntaş Halı Kilim Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’yi kurdu. Aynı şirketin Genel Müdürü olarak çalışma yaşamını sürdüren Hasan Altuntaş, İHİB’de yaklaşık 15 yıldır Denetim Kurulu üyeliği görevini sürdürüyor.

0212 675 02 44

DENETİM KURULU ASİL ÜYESİ

1968 yılında Malatya’da dünyaya gelen Nihat Yıldız, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Yüksek öğrenimini 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlayan Nihat Yıldız, öğrencilik yıllarında da aktif olarak yer aldığı baba mesleği olan halı kilim ticareti ile çalışma hayatına giriş yaptı. 1995 yılında Arapgir Halı Kilim firmasını şirket statüsüne geçirerek Firma Ortağı ve Şirket Müdürü olarak iş hayatına devam eden Nihat Yıldız, sektördeki deneyimlerini meslek örgütlerindeki faaliyetlerinde de kullandı. Evli ve 3 çocuk babası olan Nihat Yıldız, 12 yıldır İHİB’de görev alıyor.

DENETİM KURULU ASİL ÜYESİ

1969 yılında Adıyaman’ın Besni ilçesinde dünyaya gelen Fevzi Işıklı, lise öğrenimini Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimini yarıda bırakarak aile şirketi olan Hatipoğlu Halıcılık San. ve Tic. A.Ş.’de çalışma hayatına giriş yaptı. Halı sektöründeki ilk deneyimini aile şirketinde yaşayan Fevzi Işıklı, makine halısı üretim ve pazarlama alanındaki şirketlerde yöneticilik ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini üstlendi. Evli ve 3 çocuk babası olan Fevzi Işıklı, üç dönemdir İstanbul Ticaret Odası 41’inci Halı, Kilim, Yer Kaplamaları Meslek Komitesi Başkanlığı görevini sürdürüyor.

E-BÜLTEN KAYIT

Aylık e-bülten’imiz için kayıt olunuz

ETKİNLİK TAKVİMİ

Etkinlik takviminden faydalanınız

İHİB , İTKİB çatısı altındaki dört birlikten biridir.